sady Příkazy Hlaváčkovi

Švestky

švestky v sadz

V našem sadu pěstujeme švestky na rozloze cca 1 ha. Sklizeň se provádí dle vývoje počasí a dle odrůdy od začátku srpna až do konce září. Většina odrůd je pěstována pro konzum. Švestky trháme ručně na telefonickou objednávku, abychom zajistili jejich čerstvost a prvotřídní kvalitu.
Část úrody je určena na další zpracování, nejčastěji na kvas a následně slivovici. Tyto švestky jsou sklízeny mechanicky pomocí setřasače a ručně přebírány, aby se odstranili nečistoty a nahnilé plody.

Pěstujeme následující odrůdy: Hanita - Tophit - Čačanská lepotica- Gabrovská - Stanley - Domácí velkoplodá


Hrušky

Pěstujeme následující odrůdy:

hrušky před sklizní

Dicolor
Česká zimní odrůda, plody konzumně dozrávají v prosinci. Plody jsou středně velké, baňatě kuželovitého tvaru. Základní žlutozelená barva slupky v době zralosti žežloutne a 2/3 plodu jsou překryté zářivě červenou barvou. Dužnina bílé barvy je velmi jemné a máslovité konzistence, velmi šťavnatá, výrazně kořenitá, navinule sladké chuti a voňavá.
Lucasova
Francouzská zimní odrůda, plody konzumně dozrávají v listopadu. Plody jsou velké, baňatě kuželovitého tvaru. Základní barva slupky je světle zelená, ve zralosti pak světle žlutá s nevýrazným krycím růžovým až načervenalým líčkem. Dužnina žlutobílé barvy, jemně zrnité a máslovité konzistence, šťavnatá, rozplývavá, lehce kořenité a příjemně sladce navinulé chuti je velmi dobrá.
Bohemica
Česká zimní odrůda, plody konzumně dozrávají v prosinci.
Plody jsou středně velké, hruškového tvaru. Základní zelená barva slupky se později vybarví do žlutozelena s červeným líčkem. Dužnina nažloutlé barvy, hrubší později křehké konzistence, středně šťavnatá, navinule sladké chuti je velmi dobrá.
Clappova
Odrůda z USA, letní odrůda, konzumně dozrává koncem srpna, skladovatelnost tři týdny.
Plody jsou středně velké, baňatě kuželovitého tvaru. Základní žlutozelená barva slupky později zežloutne. Dužnina je žlutobílé barvy, jemně zrnité až máslovité konzistence, šťavnatá, navinule sladké chuti, mírně aromatická, velmi dobrá.
Erika
Česká odrůda. Dužnina bílé barvy, jemné až křehké konzistence, středně šťavnatá, navinule sladké chuti.

Maliny

maliny

Maliny se sklízí od konce června (podle počasí) zhruba 2 týdny, pravidelně v pondělí, ve středu a v pátek brzo ráno. Maliny se trhají do 1/4 kg košíčků ke konzumaci/zmrazení nebo volně do větších nádob na další zpracování na šťávu či džemy. Maliny nutno objednat telefonicky, aby se zajistila jejich čerstvost.

černý a červený rybíz

Černý a červený rybíz

V sortimentu máme i černý a červený rybíz. Oba druhy rybízu se sklízí začátkem července (podle počasí) a to ručně nebo kombajnem (pokud ovoce budete zpracovávat ihned na marmeládu nebo šťávu, lze použít). U nás je možný i samosběr. Podrobnosti a termín sklizně se domlouvá telefonicky.KDE NÁS NAJDETE
KONTAKT
OTEVÍRACÍ DOBA
Vyhnánov (Příkazy) 72
Jiří a Stanislav Hlaváčkovi
v sezóně (září - březen)
715 72 Doudleby nad Orlicí
tel: 731 489 527
Po-Pá: 8:00-17:00,
So: 8:00-12:00

Copyright © 2022 Sady Příkazy Hlaváčkovi. Všechna práva vyhrazena